Що відрізняє зернову каву арабіка

Содержание

Цей сорт є найпопулярнішим. На користь цього говорить той факт, що ¾ загального кавового ринку становить саме арабіка. Секрет такої популярності полягає у її особливих смако-ароматичних характеристиках. Якщо порівнювати з робустою, то у арабіки набагато м’якший смак і насичений аромат. В цей час робуста використовується в основному при виробництві розчинної кави та блендів.

Унікальні відмінності

Зернова кава MacCoffe Pure Espresso Forte 1 кгБагатьом арабіка подобається за її післясмак. Її вирощують у різних регіонах з різними кліматичними та ґрунтовими умовами. На смакові властивості впливає навіть висота над рівнем моря. Так, високогірна кава зернова цінується набагато вище. У післясмаку африканських, американських та азійських сортів можуть відчуватися різні відтінки:

  • хлібні;
  • цитрусові;
  • карамельні;
  • шоколадні;
  • горіхові.

Наприклад, кава з Бразилії відрізняється характерним присмаком карамелі та шоколаду. А ось сорти з Нікарагуа та Ефіопії – вишуканіші в цьому плані. В них можуть відчуватися нотки ягід і фруктів. Арабіка відрізняється навіть зовні. У неї зерна довгасті, а ось робуста має більш округлу форму.

Що ж впливає на відмінності у смаку та ароматі? Звісно ж хімічний склад. Якщо не дуже заглиблюватися в хімію, то можна відзначити той простий факт, що в ній на 10% більше ароматичних олій, ніж у робусті. А ось кофеїну в ній у 2 рази менше, завдяки чому формується характерна м’якість смаку.

Ми вже згадували про те, що робуста – надто гірка, терпка та практично не має аромату. Але є ще один, менш поширений різновид кави – ліберика. Її особливість у тому, що смак у неї дуже слабкий. Натомість у неї дуже яскравий та інтенсивний аромат. Тому, якщо проводити порівняння, то певною мірою арабіку можна вважати золотим кавовим стандартом.

Як правильно зберігати та заварювати

Кава в зернах арабіка зі смаком МигдальКава любить уважне ставлення до себе. Якщо її неправильно зберігати, то навіть із найякісніших зерен не вдасться приготувати смачний напій. Основні правила зберігання такі.

  1. У темному прохолодному місці.
  2. Подалі від джерел сильного запаху та тепла.
  3. У герметичній непрозорій ємності.

Молотий склад зберігається недовго. Заварювати його, звичайно, можна й через рік після відкриття упаковки, але смако-ароматичні властивості будуть вже не такими яскравими. Тому оптимальним варіантом є кава в зернах арабіка. Свіжомелений склад має дуже інтенсивний та збуджуючий аромат.

Готувати напій можна різними способами – у цьому плані арабіка відрізняється абсолютною універсальністю. Головне користуватися якісною водою – очищеною та м’якою. Також експерти рекомендують не кип’ятити настій, а варити його до появи пінки. Річ у тому, що в процесі кип’ятіння руйнуються деякі хімічні сполуки, які становлять основу смаку та аромату.

Related posts