Що відрізняє зернову каву арабіка
Содержание
Цей сорт є найпопулярнішим. На користь цього говорить той факт, що ¾ загального кавового ринку становить саме арабіка. Секрет такої популярності полягає у її особливих смако-ароматичних характеристиках. Якщо порівнювати з робустою, то у арабіки набагато м’якший смак і насичений аромат. В цей час робуста використовується в основному при виробництві розчинної кави та блендів.
Унікальні відмінності
Багатьом арабіка подобається за її післясмак. Її вирощують у різних регіонах з різними кліматичними та ґрунтовими умовами. На смакові властивості впливає навіть висота над рівнем моря. Так, високогірна кава зернова цінується набагато вище. У післясмаку африканських, американських та азійських сортів можуть відчуватися різні відтінки:
- хлібні;
- цитрусові;
- карамельні;
- шоколадні;
- горіхові.
Наприклад, кава з Бразилії відрізняється характерним присмаком карамелі та шоколаду. А ось сорти з Нікарагуа та Ефіопії – вишуканіші в цьому плані. В них можуть відчуватися нотки ягід і фруктів. Арабіка відрізняється навіть зовні. У неї зерна довгасті, а ось робуста має більш округлу форму.
Що ж впливає на відмінності у смаку та ароматі? Звісно ж хімічний склад. Якщо не дуже заглиблюватися в хімію, то можна відзначити той простий факт, що в ній на 10% більше ароматичних олій, ніж у робусті. А ось кофеїну в ній у 2 рази менше, завдяки чому формується характерна м’якість смаку.
Ми вже згадували про те, що робуста – надто гірка, терпка та практично не має аромату. Але є ще один, менш поширений різновид кави – ліберика. Її особливість у тому, що смак у неї дуже слабкий. Натомість у неї дуже яскравий та інтенсивний аромат. Тому, якщо проводити порівняння, то певною мірою арабіку можна вважати золотим кавовим стандартом.
Як правильно зберігати та заварювати
Кава любить уважне ставлення до себе. Якщо її неправильно зберігати, то навіть із найякісніших зерен не вдасться приготувати смачний напій. Основні правила зберігання такі.
- У темному прохолодному місці.
- Подалі від джерел сильного запаху та тепла.
- У герметичній непрозорій ємності.
Молотий склад зберігається недовго. Заварювати його, звичайно, можна й через рік після відкриття упаковки, але смако-ароматичні властивості будуть вже не такими яскравими. Тому оптимальним варіантом є кава в зернах арабіка. Свіжомелений склад має дуже інтенсивний та збуджуючий аромат.
Готувати напій можна різними способами – у цьому плані арабіка відрізняється абсолютною універсальністю. Головне користуватися якісною водою – очищеною та м’якою. Також експерти рекомендують не кип’ятити настій, а варити його до появи пінки. Річ у тому, що в процесі кип’ятіння руйнуються деякі хімічні сполуки, які становлять основу смаку та аромату.