Я нічого не тямлю в технологіях

З кожним днем навколо нас усе більше гаджетів, а у них все частіше з’являються поновлення. Багатьох це радує і надихає. Але є і ті, хто відчуває з цього приводу переляк, а то й відразу. З ними щось не так?

Людмила у свої 43 роки досі не встановила Skype на комп’ютері. Ніколи не завантажувати музику. Мобільний телефон вона використовує виключно для дзвінків і текстових повідомлень. Поняття не має, як користуватися WhatsApp або Тelegram. Вона цим зовсім не пишається: «Друзі кажуть: «Ось побачиш, це просто!», але світ технологій здається мені занадто туманним. Я не наважився ввійти в неї без надійного провідника».

Які з цього можуть бути причини?

Жертва традицій

Може бути, варто боротися не із запереченнями комп’ютерними програмами, а з власними забобонами? «Багато людей отримали виховання, в якому все, пов’язане з технікою, традиційно вважалося чоловічою сферою», – нагадує психоаналітик Мішель Стора, спеціаліст по цифровим технологіям в гуманітарній сфері. Деяким жінкам нелегко позбутися від цих несвідомо сприйнятих ідей.

Однак, наголошує фахівець, сьогодні «серед гравців у відеоігри 51% становлять жінки!»

Ще один забобон: безглуздість цих сучасних гаджетів. Але судити про їх корисності, якщо ми не випробували їх самі?

Небажання вчитися

«Технофоби» часто вважають, що для освоєння нових технологій необхідна вертикальна передача знань від вчителя до учня.

Досягнувши певного віку, не всі хочуть знову опинитися, навіть символічно, в ролі учня на шкільній лаві. Особливо якщо шкільні роки були болючими, а необхідність прикладати зусилля в процесі навчання залишила гіркий присмак. Але в цьому і складається технологічна революція: використання та освоєння пристроїв відбувається одночасно. «Працюючи з інтерфейсом, ми вчимося проводити на ньому якісь дії», – пояснює Мішель Стора.

Брак впевненості в собі

Занурюючись в нові технології, ми часто опиняємося в самоті перед обличчям досягнень прогресу. І якщо нам не вистачає віри в свої здібності, якщо нам з дитинства вселили, що «ми не вміємо», нам важко зробити перший крок. «Спочатку занурене в цю всесвіт «покоління Y» (ті, хто народилися між 1980 і 2000 роками) володіє перевагами», – зазначає психоаналітик.

Але все відносно. Технології розвиваються так швидко, що будь-який, хто не займається комп’ютерами професійно, може в якийсь момент відчути себе відсталим. Якщо поставитися до цього філософськи, можна вважати, що в порівнянні з лідерами цієї галузі всі ми «нічого не смыслим в технологіях».


Що робити
1. Дозвольте собі вчитися

Діти, племінники, хрещеники – ви можете попросити близьких, що належать до покоління Y, показати вам шлях до нових технологій. Це буде корисно не тільки для вас, але і для них. Коли молода людина вчить дорослих, це допомагає йому набути впевненості в собі, розуміння, що старші не всемогутні.

2. Самоутверждайтесь

Замість того щоб вибачатися за своє невміння, ви цілком можете стати принциповими супротивниками цифрових пристроїв, «цифровими лібертаріанцями», за висловом Мішеля Стора. Їм набридла вічна поспіх», вони відмовляються реагувати на кожен сигнал мобільника і гордо відстоюють свою «оригінальну старомодність».

3. Оцініть плюси

Намагаючись обходитися без гаджетів, ми ризикуємо втратити серйозні вигоди, які вони могли б нам принести. Якщо скласти список їх корисних сторін, нам, можливо, захочеться переступити поріг світу високих технологій. У тому, що стосується пошуку роботи, присутність у професійних мережах сьогодні необхідно. Також технології допомагають нам знайти супутника для подорожі, одного за інтересами або коханої людини.

«Я знайшла рішення»
Віталіна, 58 років, флорист

Я довго вважала, що інтернет мені ні до чого. Користувалася тільки електронною поштою. А потім побачила, як мої співробітники створюють сторінки в Facebook або Instagram і навіть власні сайти. І мені захотілося того ж, але я не знала, як це зробити.

Потім я почула про сайт обміну послугами, зареєструвалася на ньому і познайомилася там з однією жінкою – менеджером по зв’язках з громадськістю. Вона допомогла мені зробити сайт, а я в обмін дала їй кілька уроків флористики. Тому я не відчувала себе в положенні малолітньої дитини і при цьому навчилася всього, що мені було потрібно.

Источник

Related posts

Leave a Comment