Який матрац підходить літнім людям

Содержание

З віком в організмі починають відбуватися зміни, які зачіпають органи і системи. У літніх людей нерідко виникають проблеми зі сном, він стає чутливішим. Людям старше шістдесяти років буває складно засинати, іноді виникають нічні пробудження. Тому змінюються вимоги до спального місця.

Якщо раніше якість ліжка влаштовувала в усьому, то тепер воно перетворилося на незручну поверхню. Після п’ятдесяти років про себе дають знати ортопедичні захворювання. Люди часто скаржаться на болі в спині та неприємні відчуття в кінцівках. Усе це позначається на якості сну. Якщо правильно вибрати та купити матрас недорого, можна позбутися дискомфорту в спині та розслабитися під час нічного відпочинку.

Рекомендації лікарів

Ортопеди рекомендують літнім людям підбирати комфортне спальне місце з урахуванням потреб. У людей віком за 50 зменшується фаза глибокого сну. Це основна стадія відпочинку, коли організм може ефективно і повноцінно розслаблятися. Сон стає переривчастим, істотно збільшується частота нічних пробуджень. Але якщо ліжко зручне, людина зможе розслабитися і добре виспатися.

Лікарі не рекомендують економити на ступені комфорту ліжка. Бажано віддавати перевагу матрацам, у яких використано гіпоалергенні наповнювачі. З віком виникають зміни, які зачіпають вентиляцію легенів, тому спальне місце повинно мати повітропроникність. Тоді всередині спального аксесуара не буде накопичуватися волога і пил.

Критерії вибору матраца для літніх людей

Єдиного універсального для всіх рішення не існує. Крім вікових змін, потрібно врахувати ще й інші параметри: маса тіла, потреби, наявність або відсутність захворювань опорно-рухового апарату. Але є загальні рекомендації, якими варто керуватися під час вибору:

  • Жорсткість. Людям у віці більше підходять м’які спальні місця, вони набагато комфортніші для м’яких тканин. Ортопеди рекомендують ці моделі з фізіологічних причин. З роками судини людини стають крихкими, а сон на м’якій поверхні дає змогу уникати їхнього здавлювання. Сон на м’якому матраці забезпечує вільне кровопостачання.
  • Анатомічність. Матрац повинен адаптуватися під вигини тіла сплячого, підтримувати його в правильному положенні. Можна використовувати моделі з незалежним блоком пружин або безпружинні аксесуари з еластичним наповнювачем. Матраци з незалежним блоком в точності дублюють контури постави.
  • Вартість. Експерти не рекомендують літнім людям економити на здоров’ї, тому від придбання бюджетної моделі краще відразу відмовитися. Можна вибрати гідний, але недорогий аксесуар.
  • Розміри. Перш ніж замовити матрац, потрібно виконати заміри ліжка.
  • Міцність. Багато людей у віці досить багато часу проводять у ліжку за читанням книжок і преси, тому спальний аксесуар має бути стійким і міцним.

Потрібно врахувати безліч нюансів, свої потреби, характеристики вподобаної моделі, щоб не помилитися і не розчаруватися в покупці. Плануєте купити матрас недорого? Розгляньте пропозиції з каталогу https://magdek.com.ua/ua/matrasi/nedorogie-matrasi/ інтернет магазину «Магдек».

Related posts