Основна причина звернень до кардіолога
Запис до кардіолога Полтава – запит, з яким так часто звертаються до Медичного центру здоров’я. Серцеві хвороби молодшають, тож кардіолога змушені відвідувати люди не лише старшого, а й більш молодшого покоління, адже цей лікар спеціалізується на діагностиці, лікуванні та профілактиці захворювань серця і судин. Серцево-судинні захворювання є однією з головних причин смертності в світі, тому регулярні консультації у фахівця можуть допомогти зберегти здоров’я та уникнути серйозних ускладнень.
Найчастіше до кардіолога звертаються зі скаргами на біль у серці та грудях. Він може бути стискаючим, пекучим, гострим чи тупим. Часто подібна симптоматика вказує на:
- ішемічну хворобу серця (ІХС);
- стенокардію;
- міокардит (запалення серцевого м’яза);
- серцевий напад.
У разі виникнення болю в грудях, особливо якщо він супроводжується слабкістю, запамороченням або задишкою, звернення до кардіолога повинно бути негайним.
Підвищений артеріальний тиск та аритмії
Гіпертонія або підвищений кров’яний тиск – це ще одна поширена причина консультацій у кардіолога. Якщо тиск залишається високим протягом тривалого часу, це може спричинити серйозні ускладнення, такі як інсульт, інфаркт або серцева недостатність. Симптомами гіпертонії можуть бути головний біль; шум у вухах; прискорене серцебиття; проблеми з пам’яттю та концентрацією.
Нерівномірне серцебиття, прискорений або уповільнений пульс також часто є причинами для звернення до лікаря. Аритмії можуть бути спричинені як відносно нешкідливими факторами (стрес, фізичне навантаження), так і серйозними проблемами, такими як фібриляція передсердь, серцева недостатність, дефекти клапанів серця.
Задишка та набряки, головний біль і запаморочення
Симптоми, як от задишка під час фізичного навантаження чи у стані спокою, а також набряки кінцівок, можуть свідчити про серцеву недостатність або проблеми з судинами. Головний біль та запаморочення бувають наслідком порушень у роботі серця та судин, наприклад:
- недостатнього постачання крові до мозку;
- проблем із судинами шиї та голови.
Хронічна втома, відчуття слабкості та зниження працездатності виникають через порушення у серцево-судинній системі, наприклад, анемії чи серцевої недостатності. Крім того, профілактичного обстеження потребують люди, у яких в родині були випадки серцево-судинних захворювань, таких як інфаркт чи інсульт.
Лікар використовує сучасні методи обстеження для визначення причин проблеми та постановки діагнозу. Серед основних:
- Електрокардіограма (ЕКГ) – для оцінки електричної активності серця.
- УЗД серця (ехокардіографія) – для вивчення структури та функцій серцевого м’яза.
- Добовий моніторинг ЕКГ та артеріального тиску – для виявлення аритмій та коливань тиску протягом дня.
- Ангіографія – дослідження стану коронарних судин.
Кому потрібна консультація кардіолога?
- Людям старшого віку
З віком ризик серцево-судинних захворювань значно зростає, тому людям старше 40 років рекомендовані регулярні профілактичні огляди.
- Людям з ожирінням чи діабетом
Ожиріння й цукровий діабет є факторами ризику розвитку атеросклерозу, ішемічної хвороби серця та інших захворювань.
- Курцям та тим, хто зловживає алкоголем
Нікотин і алкоголь чинять негативний вплив на серцево-судинну систему, що може призвести до серйозних ускладнень.
- Вагітним жінкам
У період вагітності навантаження на серце зростає, тому жінкам із хронічними захворюваннями серця або підозрою на проблеми з ним рекомендують звернутися до кардіолога.
- Спортсменам
Люди, які займаються спортом на професійному рівні, потребують регулярних оглядів для оцінки стану серця.
Чи є шанс уникнути серцевих проблем? Профілактика є ключовим моментом у запобіганні серцево-судинним захворюванням, тож, щоб мінімізувати ризики, обов’язково варто приділяти увагу фізичній активності та здоровому харчуванню, відмовитися від шкідливих звичок та контролювати холестерин і артеріальний тиск. Регулярні консультації кардіолога допоможуть вчасно виявити й лікувати захворювання серця, а також запобігти їх розвитку.