В чому полягає обслуговування автомобільних кондиціонерів?

Щоб продемонструвати, в чому особливості та складності послуги заправки кондиціонера для вашого авто, спеціалісти СТО в Києві ГБО Motorgas надали нам роз’яснення та професійні поради.

hK63nf0HkE6WodGdN3A1556xQWKAu04Xa_nzNigcSq6vbnukf3RRiW-G_w92gv_x5zBN42bKMcTolXAkPzeQqRE7Su1OWIAr9C3iaR65auDEvgomXFxeCM22F4DLOAzeaIskCQk_1lQWTkzeAjiUNyzo_tDyw_dz

  1. Що таке авто кондиціонер?

Автокондиціонер — система, одним з основних завдань якої є охолодження та регулювання температури в салоні автомобіля. Він забезпечує комфортні умови для водіїв та пасажирів, знижуючи температуру повітря всередині транспортного засобу в гарячу погоду.

Автокондиціонери включають такі механізми: компресор, конденсатор, евапоратор, вентилятор та систему контролю. Всі вони утворюють цілісну систему, та впливають на її правильну роботу і безпеку експлуатації. При цьому, варто враховувати, що автокондиціонери сильно піддаються вібраціям під час руху ТЗ, тому їх періодично слід перевіряти та ремонтувати.

  1. Як часто слід обслуговувати систему кондиціонування?

Регламент обслуговування визначається автовиробником (зазвичай він складає раз на 2 роки). За цей час система втрачає до 50 г фреону, який необхідно дозаправити. А при виявленні супутніх ознак неправильної роботи кондиціонера слід якнайшвидше звернутися до майстрів для виявлення та усунення поломок.

  1. Заправка кондиціонера

Важливий процес під час обслуговування. Її здійснюють у точній відповідності до регламенту та правильній послідовності, адже кожен етап є підготовчим до остаточного заправлення кондиціонера авто. Виконують таку процедуру виключно за допомогою спеціального обладнання, тому самостійна заправка неможлива.

  1. Інші можливі «хвороби» систем охолодження

Виявити супутні несправності окремих елементів системи також можна під час обслуговування. Спеціалісти проводять комплексну діагностику роботи механізмів, елементів кріплень, фільтрів.

Найчастіше відсутність холоду в салоні означає недостатність фреону. Проте бувають випадки, коли потрібно здійснити складніші маніпуляції з відновлення чи заміни деталей, адже необхідно перевірити:

  • компресор (його знос);
  • роботу заслонок в салоні;
  • очистку зовнішнього радіатора від забруднення;
  • перевірку трубок та елементів та предмет витоку;
  • оцінку стану випарника, його очистки.

7MpYCQnxwfC8g9SurqHBBFq3b2BBIp6W1-yaU2ImxpTdEZbIhbUY3iikr08LlHiTLdIBrkyFKTctYX3xNzWmATX7tdIJoMfWmMU538pu2uiRz6nF2wDLm9jFD3-sK3I8Ubq5QWh9VsPpAjfvn_VCNLY3KhJihX5U

Навіть не значна несправність під час довготривалого використання системи може привести до серйозних поломок. Майстри Мотор Газ рекомендують проводити комплексну діагностику та перевірку, щоб уникнути таких пошкоджень.

Related posts