Чи можна посадити евкаліпт у горщику

Содержание

Евкаліпт або евкаліптове дерево — це вічнозелене дерево, що швидко росте, яке виглядає привабливо цілий рік завдяки своєму декоративному листю і корі.

Чи можна посадити евкаліпт у горщику

Якщо виникло бажання посадити евкаліпт у горщику, то важливо знати, як виростити евкаліпт у домашніх умовах. Інакше можна просто занапастити рослину. На форумах у Мережі викладено історії багатьох вдалих вирощування евкаліпту вдома. Садівники успішно пройшли цей шлях з нуля і поділилися досвідом з іншими. Виявляється, евкаліпти дуже добре ростуть у горщиках, якщо дотримуватися деяких основних правил.

Види кімнатних евкаліптів

Дуже рідко в інформації про кімнатні евкаліпти при покупці можна зустріти видову назву або ім’я сорту, але всі чотири компактні види з яскравим листям легко впізнаються:

 • «Срібний долар», або Евкаліпт попелястий (Eucalyptus cinerea) — гарний вид із сріблясто-матовим яйцевидним листям, що майже не змінює форму.
 • Евкаліпт кулястий (Eucalyptus globulus) — густовитий, витончений вигляд з жовтуватою корою і подовжено-ланцетним яскраво-зеленим листям.
 • Евкаліпт Гунні (Eucalyptus gunnii) — круглолистий, мало ароматний вигляд з блакитним відтінком, що змінюється на зелений колір тільки в зрілому віці. Є кілька сортів з дрібнішим листям і ще яскравішими блакитними або темно-зеленими забарвленнями.
 • Евкаліпт парвіфолія (Eucalyptus parvula) — розкидисто-кущистий вид з разючим числом пагонів і дрібним яскраво-зеленим ланцетним листям.

Догляд за евкаліптом у домашніх умовах

Кімнатний евкаліпт дуже вимогливий до умов вирощування. Для нього підходить прохолодне та добре освітлене місце. Такі умови вкрай складно створити в житловому приміщенні, тому рослина так рідко зустрічається в кімнатній культурі. Найчастіше його вирощують в оранжереї.

 • Освітленість
  Деревце потребує стабільного дуже яскравого освітлення, при цьому йому не страшні прямі промені сонця. Навіть якщо поставити його на підвіконня східної орієнтації кущ відчуватиме дискомфорт. Для евкаліпту чудово підходить південне вікно, або хоча б південно-східне або південно-західне. У холодну пору року рослині потрібно забезпечити додаткове досвітлення, але водночас кущ щодня має освітлюватися прямими променями сонця протягом 6 год.
 • Температура
  Забезпечити рослині оптимальний температурний режим, у цьому полягає головна складність. Таке деревце дуже негативно реагує на високу температуру повітря в будь-якому віці. Навіть у літню пору йому потрібно забезпечити прохолоду — близько 18 градусів. Щоб забезпечити такий температурний режим, кімнату доведеться часто провітрювати.
  У зимові місяці евкаліпт потрібно переставити в холодніше місце (7-15 градусів). Якщо ж у кімнаті буде тепліше 16 градусів, то рослина може просто загинути, тим більше якщо ви неправильно за ним доглядатимете.

Related posts