Сиропи до кави: розмаїття смаків та застосування

Содержание

Цю кавову добавку полюбили не лише ласуни, а й ті, хто хоче додати до улюбленого напою трохи екзотики. У класичному варіанті сироп є сумішшю з цукру, фруктового соку та води. Але сучасні виробники суттєво розширили та урізноманітнили стандартну рецептуру. Тому сироп використовується як підсолоджувач, і як ароматизатор.

Ароматична та смакова різноманітність

Сиропи до кави виробляються у великому асортименті. Будь-який гурман у цьому виборі знайде для себе щось слушне. Причому зовсім не обов’язково використовувати якийсь один продукт. Їх можна змішувати між собою та створювати свої власні унікальні поєднання смаку та аромату.

Сироп-топінг ТМ "Loft" до кави та десертів зі смаком "Джандуйя"Якщо зібрати весь асортимент разом, то умовно сиропи можна поділити на чотири основні смакові напрями.

  1. Фрукти та ягоди (вишня, диня тощо).
  2. Пряні смаки (імбир, ваніль, кориця).
  3. Горіхи (не лише лісові, а й мигдаль, кокос).
  4. Солодкі десерти (карамельно-шоколадні, тирамісу).

Вони чудові тому, що чудово поєднуються не тільки зі звичайною кавою, а й напоями з додаванням молока. Наприклад, у капучино часто додають сиропи зі смаком горіха, карамелі та ванілі. А в лате – трохи шоколаду. Є й досить екзотичні добавки, такі як лаванда. Справжнім гурманам напевно сподобається міцний та ароматний еспресо, якщо до нього додати зовсім небагато вишні та кориці.

Принципи вибору

Щоб вибрати для себе оптимальний сироп, важливо знати для якої саме кави він використовуватиметься. Якщо він буде на основі 100% арабіки, то основний смак буде досить м’яким і кислуватим. У такому разі можна скористатися фруктово-ягідними добавками.

Кава в зернах арабіка колумбія decaf swiss waterРобуста відрізняється високою міцністю, гіркотою та терпкістю. З нею добре поєднуються карамельні та ванільні продукти. Для зменшення гіркоти еспресо оптимально підійде сироп на основі шоколаду чи мигдалю. Кава без кофеїну та інші напої без особливої міцності, у тому числі молочні, непогано комбінуються з десертними та солодкими сиропами.

При їх додаванні важливо дотримуватися певних пропорцій та завжди пам’ятати про те, що вони являють собою концентрат на основі цукру. Тобто, якщо налити дуже багато, то можна зіпсувати напій та зробити його дуже солодким. Щоб цього не сталося, потрібно дотримуватись певних рекомендацій.

Найменший обсяг (близько 5 мл) рекомендується для еспресо. Для американо знадобиться приблизно дві чайні ложки, а для лате – три. Якщо ви новачок у «сиропній» справі, можна починати з найменших обсягів. Якщо смак буде недостатнім – додайте ще. Так ви поступово самі собі визначите оптимальний обсяг. Також не слід забувати про те, що цукор додавати не потрібно.

Related posts