Кредит на встановлення сонячної електростанції: чи вигідно це для підприємства

Чому настільки популярні кредити на сонячні електростанції в Україні — низька процента ставка, відсутність залогу, швидке отримання згоди та максимальна допомога тим, хто бажає встановити сонячну електростанцію

Кредит на встановлення сонячної електростанції в Україні дає можливість підприємству швидко перейти на електрику власного виробництва навіть за умов, що воно у своєму розпорядженні не має досить вільних коштів. Наскільки виправдане таке рішення та скільки часу потрібно, щоб повернути кредит — спробуємо розібратись.

Сонячні електростанції: кредитування та його умови

Можна виділити кілька причин, чому дуже вигідно взяти кредит на сонячну електростанцію:

  • Низькі відсоткові ставки — кредитування відбувається у рамках державної програми підтримки бізнесу «5-7-9», встановлення сонячних панелей — це один із видів розвитку/модернізації виробництва, тому кредит можливо отримати під 7%. Крім того, відсоток за кредитом можна додатково знизити, якщо внаслідок встановлення сонячної електростанції підприємство відкриє додаткові робочі місця — мінус 0,5% за кожного нового працівника, сумарно можливо знизити ставку до 5%.
  • Можливість отримати кредит у сумі до 5 мільйонів гривень — за нинішнім курсом долара цього може бути достатньо для будівництва СЕС потужністю 200-250 кВт (залежить від складності робіт, типу обладнання та інших факторів, що розраховуються індивідуально, а також залежить від поточного курсу долара).
  • Як заставу банк готовий прийняти обладнання для сонячної електростанції, яке буде придбано на кредитні кошти.
  • Швидке отримання грошей — великі компанії, які зайняті у сфері будівництва сонячних електростанцій, вже уклали договори про співпрацю з провідними банківськими організаціями країни. В результаті компанія-інсталятор, погодивши всі положення проєкту та прорахувавши бюджет, підготує весь пакет документів для надання до банку. У результаті погодити кредит і отримати гроші на рахунок реально протягом одного тижня.
  • Кредит можна отримати навіть без внесення початкового внеску.

Кредит на встановлення сонячної електростанції https://rayton.com.ua/calculator/ надається на 5 років, але виплатити його можна значно швидше. Наприклад, підприємство хоче встановити сонячну електростанцію потужністю 150 кВт-год, у кредит її повна вартість становитиме майже 3 млн гривень (при внесенні початкового внеску 30% — 2,7 млн). Шляхом власної генерації компанія зможе в середньому в місяць заощадити не менше 74,9 тисячі гривень, при цьому щомісячний внесок за кредитом — 48,9 тис. За рік сума економії складе не менше 889 тис. гривень, в результаті сонячна електростанція в кредит повністю окупиться протягом 3,3 року. А решту часу вона зможе приносити прибуток своєму власнику, який за 30 років експлуатації становитиме близько 30,7 млн гривень (за умови, що тариф на електроенергію для підприємств не зростатиме, з його збільшенням терміни окупності скорочуватимуться).

Related posts