Кавові рецепти для розчинної кави та кави в зернах: порівняння смакових можливостей

Содержание

Кава – універсальний у плані приготування напій. Його можна заварити як класичним способом, тобто помолоти зерна й зварити в турці, так і використати розчинний порошок. В обох випадках смакові та ароматичні характеристики різняться.

Особливості розчинної кави

Цей напій – один із найпоширеніших кавових форматів. Цінується він насамперед за простоту заварювання. Достатньо додати цукор (до смаку) та гарячу воду. Для його приготування не потрібно ніяких додаткових пристроїв (турка, френч-прес, кавоварка, аеропрес і т.д.).

Що стосується смаку, то сучасна розчинна кава досить близька до натуральної. Оскільки до багатьох її сортів додається свіжомелений склад. Сам продукт виробляється переважно з арабіки, але бувають і різновиди з додаванням робусти.

MacCoffe "3 в 1" з ароматом Французької ванілі 20 стиківРозчинні види виготовляються у трьох основних варіантах.

  1. Сублімований.
  2. Гранульований.
  3. Порошковий.

Найдорожчою та найякіснішою вважається сублімована кава. Порошкові варіанти мають багато видів смаку (молочні, карамельні, шоколадні, горіхові). У зернової кави теж є подібна різноманітність. Різниця лише в тому, що це не готовий до вживання склад. На поверхню зерен наноситься ароматизатор, який надає відповідний аромат готовому напою.

Чим відрізняється зернова кава

MacCoffe "3 в 1" с ароматом Irish Cream 20 стіківПриготовлена зі свіжомелених зерен кава відрізняється, перш за все, своєю натуральністю. Адже вона не просто розводиться водою, а вариться в ній. У процесі варіння порошок виділяє ефірні олії, які формують неповторний аромат і смак. Залежно від конкретного сорту та регіону походження у післясмаку можуть розкриватися найрізноманітніші нотки:

  • цитрусові;
  • фруктові;
  • горіхові.

У розчинних варіантів смак більш одноманітний. Щодо конкретних рецептів, то кава в зернах теж більш виграшна у цьому плані. Існує безліч різних рецептів, включаючи додавання спецій, прянощів, молока, вершків. Молота кава часто включається до рецептів різних десертів, особливо з морозива. Розчинний порошок теж активно використовується, наприклад у тортах або деяких видах тірамісу, але він потрібен більше для надання трохи гіркуватого смаку. А ось зернова кава дає інтенсивний та апетитний аромат.

Як відомо, смак – справа індивідуальна. Затяті кавомани, звичайно ж, вибирають лише зернові варіанти. Попри те, що основних сортів всього два – арабіка та робуста, смакових відтінків існує досить багато. А більш невибагливі кавомани підбирають щось із розчинних різновидів. Смаків там теж багато, але вони не завжди підходять для любителів натуральності та оригінальності.

Related posts