Кавові рецепти для розчинної кави та кави в зернах: порівняння смакових можливостей
Содержание
Кава – універсальний у плані приготування напій. Його можна заварити як класичним способом, тобто помолоти зерна й зварити в турці, так і використати розчинний порошок. В обох випадках смакові та ароматичні характеристики різняться.
Особливості розчинної кави
Цей напій – один із найпоширеніших кавових форматів. Цінується він насамперед за простоту заварювання. Достатньо додати цукор (до смаку) та гарячу воду. Для його приготування не потрібно ніяких додаткових пристроїв (турка, френч-прес, кавоварка, аеропрес і т.д.).
Що стосується смаку, то сучасна розчинна кава досить близька до натуральної. Оскільки до багатьох її сортів додається свіжомелений склад. Сам продукт виробляється переважно з арабіки, але бувають і різновиди з додаванням робусти.
Розчинні види виготовляються у трьох основних варіантах.
- Сублімований.
- Гранульований.
- Порошковий.
Найдорожчою та найякіснішою вважається сублімована кава. Порошкові варіанти мають багато видів смаку (молочні, карамельні, шоколадні, горіхові). У зернової кави теж є подібна різноманітність. Різниця лише в тому, що це не готовий до вживання склад. На поверхню зерен наноситься ароматизатор, який надає відповідний аромат готовому напою.
Чим відрізняється зернова кава
Приготовлена зі свіжомелених зерен кава відрізняється, перш за все, своєю натуральністю. Адже вона не просто розводиться водою, а вариться в ній. У процесі варіння порошок виділяє ефірні олії, які формують неповторний аромат і смак. Залежно від конкретного сорту та регіону походження у післясмаку можуть розкриватися найрізноманітніші нотки:
- цитрусові;
- фруктові;
- горіхові.
У розчинних варіантів смак більш одноманітний. Щодо конкретних рецептів, то кава в зернах теж більш виграшна у цьому плані. Існує безліч різних рецептів, включаючи додавання спецій, прянощів, молока, вершків. Молота кава часто включається до рецептів різних десертів, особливо з морозива. Розчинний порошок теж активно використовується, наприклад у тортах або деяких видах тірамісу, але він потрібен більше для надання трохи гіркуватого смаку. А ось зернова кава дає інтенсивний та апетитний аромат.
Як відомо, смак – справа індивідуальна. Затяті кавомани, звичайно ж, вибирають лише зернові варіанти. Попри те, що основних сортів всього два – арабіка та робуста, смакових відтінків існує досить багато. А більш невибагливі кавомани підбирають щось із розчинних різновидів. Смаків там теж багато, але вони не завжди підходять для любителів натуральності та оригінальності.