Ексклюзивні сорти: знайдіть найрідніші сорти кави з усього світу

Содержание

Незважаючи на те, що вся світова кавова індустрія ґрунтується на двох сортах – арабіці та робусті – існує безліч їх різновидів. Всі вони відрізняються смаковими та ароматичними характеристиками, а також післясмаком. Це пов’язано з тим, що кавові дерева вирощуються на різних континентах та у різних кліматичних умовах. На смак готового напою впливає навіть склад ґрунту, на якому посаджено плантацію.

Унікальні кавові сорти

Кава JACOBS "Monarch" меленаКава продається практично в кожному продовольчому магазині, але є такі різновиди, ціну на які можна порівняти з місячним бюджетом середньостатистичної сім’ї. Гарний інтернет-магазин кави та чаю пропонує безліч варіантів різного смаку. Досить дорогим і унікальним вважається сорт Saint Helena, що вирощується на однойменному острові в Атлантичному океані. Експерти відзначають у ньому різні смакові нотки, наприклад:

  • цитрусові;
  • шоколадні;
  • винні.

Лінійку багаторівневих смаків продовжує бразильський Fazenda Santa Ines. Цей сорт позбавлений традиційної гіркоти і має чітку кремовість. Смак його трохи солодкуватий, відчуваються гвоздикові та лимонні нотки. Це не характерна для Бразилії фруктово-ягідна кава.

Досить ексклюзивним, але водночас недорогим вважається сальвадорський Los Planes Coffee. Він має пікантні смакові властивості, в яких можна відчути поєднання трьох незвичайних відтінків.

  1. Яблучні.
  2. Шоколадні.
  3. Персикові.

Hawaiian Kona Coffee – сорт, що по-різному розкривається залежно від ступеня обсмажування. Якщо він легкий, то відчувається солодкість і фруктовість, у поєднанні з ледь вловимим горіховим післясмаком. Темне обсмажування робить напій більш насиченим.

Дорогі та рідкісні сорти

Кава В Зернах Зі Смаком ТірамісуСмачна кава в зернах – один із найпоширеніших форматів, який представлений в основному арабікою або суміші її з робустою. Але є й дуже дорогі різновиди, ціна яких може досягати 3300 доларів за кілограм. У першу чергу йдеться про Black Ivory Coffee — каву зі слонового посліду. Після поїдання слонами кавових ягід вони проходять ферментацію у їхньому шлунку. Результатом стають такі смако-ароматичні властивості, які неможливо відтворити жодною з існуючих технологій виробництва та методик вирощування.

Кислота в шлунково-кишковому тракті слона трансформує властивості арабіки таким чином, що вона стає більш схожою на робусту. Приблизно таку саму технологію має Kopi Luwak. Тільки як слони виступають цивети – тварини з роду котячих, що мешкають в африканських і азіатських тропіках.

Панамська Hacienda La Esmeralda вирощується спеціальним чином у тіні гуави. Тільки в одному місці на всій планеті є особлива температура та умови для цього, включаючи ландшафт місцевості.

Related posts