Види швейних інструментів

Содержание

Організовуючи у себе вдома невелику швейну майстерню, потрібно заздалегідь купити всі необхідні інструменти, матеріали, а також фурнітуру. Дуже важливо на цьому етапі не шкодувати час та гроші на придбання цих потрібних дрібниць.


Отже, з чого саме варто почати та вибрати інструменти для швачки і як краще облаштувати вашу особисту швейну майстерню?

Ця відповідь багато в чому залежатиме від вашого рівня майстерності та вільного простору, який ви зможете присвятити своїй справі.
Існує безліч різних типів інструменти для швеї, які можна придбати, щоб зробити шиття швидше та простіше, тому давайте ознайомимося з деякими з основних швейних інструментів, які знадобляться у кожній швейній кімнаті.

Вимірювальні інструменти

Перш ніж розпочати створення викрійки, необхідно зняти точні мірки. У цій справі не обійтися без сантиметрової стрічки з нанесеною на обох сторонах вимірювальною шкалою. Стандартні стрічки мають довжину 150 см і виготовляються з міцного матеріалу, що не розтягується. Шкала, як правило, має крок 1 см і додаткові мітки 1 і 5 мм.

Для побудови викрійок та перенесення їх на тканину можуть знадобитися лінійки різної довжини та конфігурації, а також лекала, за якими можна окреслити згинаються та «ламані» лінії. Лекала для розкрою тканини бувають стандартними та створеними спеціально з урахуванням особливостей тієї чи іншої моделі майбутнього виробу.

На початковому етапі форма створюється на масштабно-координатному папері, де можна з точністю до міліметра розмітити деталі. Копії викрійки знімають за допомогою прозорої кальки, з якої деталі вирізуються по контуру і переносяться на щільніший папір або відразу на тканину.

Маркувальні інструменти

Найпростіший і традиційний маркер, що використовується при розмітці деталей на тканині — це крейда у формі плоского трикутника або квадрата із звуженими гранями. Він дозволяє проводити добре помітні лінії, але має істотний недолік: тканина, як і руки закрійника, брудняться, а лінії можуть бути помітними і на готовому виробі. Щоб уникнути цих неприємностей, були створені спеціальні крейди-невидимки, слід від яких зникає після прогладжування тканини.

Як альтернативу крейдою деякі закрійники користуються копіювальними роликами, які своїми загостреними зубцями проминають тканину, залишаючи на ній слід з маленьких крапок. Ролики з подвійними колесами дозволяють відразу розмітити краї деталі, і припуск на шов.

Інструменти для розкрою тканини

Традиційними швейні інструменти для вирізання деталей з тканини є ножиці. Вони бувають різних розмірів, з фігурними та простими ручками, з особливим чином заточеними лезами, призначені для роботи правою або лівою рукою. У багатьох випадках одна з ручок таких ножиць має збільшений розмір, щоб можна було працювати чотирма пальцями. Це значно полегшує розрізання дуже щільних тканин чи шкіри.
Крім звичайних, є і ножиці для тканини із зубчастими лезами, що виробляють розріз у вигляді зигзагу, завдяки чому край тканини не обсипається.

Related posts