Розкрийте смак свіжості з кожним ковтком: обіцянки свіжої кави
Содержание
Багато людей вже просто не уявляють собі жодного дня, і особливо ранку, без кави. Цей бадьорий та ароматний напій допомагає прокинутися, сконцентруватися на роботі чи навчанні. Кавування стало традицією при посиденьках із друзями та ділових зустрічах. Свіжозмелена і заварена кава має особливі ароматичні та смакові властивості, які сильно відрізняються, наприклад, від розчинних сортів.
Секрети кавової свіжості
Мало хто знає, але найкраще смак розкривається не відразу після обсмаження зерен, а приблизно через півтора тижня. Саме тоді в ньому починають з’являтися унікальні відтінки фруктів, горіхів, квітів і навіть шоколаду. Експерти відзначають, що сповна насолодитися смаком можна між другим і четвертим тижнем після обсмаження.
Це пов’язано з тим, що в цей час активно виділяються ефірні олії, які є основним джерелом аромату та смаку. Згодом вони починають випаровуватися, що негативно відбивається на свіжості. Щоб кава була свіжою якомога довше, слід дотримуватись певних правил зберігання.
- У щільному та герметичному пакунку (від контакту з повітрям смакові та ароматичні характеристики починають погіршуватися).
- У темному та прохолодному місці (сонячні промені та підвищена температура можуть спровокувати виділення ефірних олій).
- Далі від джерел сильного запаху (кава вбирає їх).
Корисні властивості
У свіжоприготовленій каві міститься дуже багато антиоксидантів. Завдяки їм уповільнюється старіння клітин та відбувається профілактика ракових захворювань. Всім відомі «бадьорі» властивості цього напою. Кофеїн допомагає подолати втому та сонливість, змушує мозок працювати активніше.
Свіжа кава містить багато глюкози. Завдяки цьому знижується ризик появи діабету другого типу. У ній також багато інших поживних та корисних речовин:
- вітаміни В2, В3, В5;
- марганець;
- магній;
- калій.
Причому концентрація деяких із них суттєво впливає на підтримку деяких добових норм. Наприклад, одна стандартна чашка містить 12% рекомендованої норми вітаміну B2. Дослідження показали, що у свіжоприготовленому напої є багато клітковини, а розчинних харчових волокон порівняно більше, ніж в інших напоях.
Калорій у каві мало, тому дієтологи її не забороняють тим, хто дотримується дієти. Причому діє вона одразу з кількох сторін. Завдяки їй прискорюється метаболізм, тобто жир з організму йде швидше. Апетит при цьому пригнічується, тобто їсти хочеться менше.
Відома користь вживання свіжого напою для людей зі зниженим тиском. У цьому випадку кава має стабілізуючий ефект. Гіпертонікам теж можна не відмовлятися від неї, але випивати рекомендується не більше двох чашок на день.