Чому вигідніше використовувати товарні партнерки, ніж дропшипінг?
Арбітраж трафіку існує вже досить давно. Але популярним він став тільки після того, як у мережі з’явилося безліч інфобізнесменів, які обіцяють арбітражникам величезні заробітки. Вони стверджують, що для отримання прибутку достатньо просто придбати необхідні інструменти, подивитися навчальні відео та розпочати заливку трафіку, який принесе величезні доходи.
Однак до цього такі інфогуру активно радили арбітражникам-початківцям використовувати зовсім іншу схему – дропшипінг і теж стверджували, що на ньому можна заробляти мільйони. Чи справді це так? Що являє собою дропшиппінг, які у нього є переваги і недоліки, чому товарні партнерки в реальності виявляються набагато ефективнішими?
Що являє собою дропшиппінг, яким чином на ньому можна заробляти?
Розглянемо принцип роботи дропшипінгу на такому прикладі. Ви відкрили інтернет-магазин, але заздалегідь товари вирішили не закуповувати. Замість цього ви чекаєте надходження замовлення від клієнта, після чого здійснюєте закупівлю товарів. Аналогічний принцип лежить в основі дропшиппінгу.
Цей процес нескладний. Інтернет-магазин можна створити на одній зі спеціальних платформ. Після цього залишається знайти будь-який трендовий товар і виставити його за ціною, що в кілька разів перевищує його вартість у постачальника. Після оформлення клієнтом замовлення і надходження оплати, залишається тільки закупити у постачальника товар на частину з цих грошей і попросити його відправити продукцію покупцеві. Різниця в закупівельній і відпускній ціні складе ваш прибуток. При використанні такої схеми вам не потрібно буде витрачати на закупівлю товарів власні гроші. Ви будете просто виконувати функцію посередника й отримувати за це гроші.
Переваги дропшиппінгу
Як і у всіх інших бізнес-моделей, у дропшиппінгу є власні переваги та недоліки. До числа плюсів цієї схеми роботи належать:
- не потрібно витрачати гроші на зберігання товару. Використовуючи дропшиппінг, ви звільнитеся від необхідності орендувати склад і заздалегідь купувати продукцію. Вам потрібно буде просто передати постачальнику замовлення, щоб він відправив клієнту товар. Це дасть вам змогу звільнитися від клопоту про зберігання продукції та знизити фінансові ризики;
- можливість швидко розширити асортимент. Щоб додати потрібний товар на свій сайт, вам не доведеться підшукувати нових постачальників, заздалегідь закуповувати продукцію. Усе, що від вас вимагатиметься – просто підключити товар, що міститься в каталозі постачальника.
На перший погляд, ця схема виглядає дуже вигідною і привабливою. Однак на цьому її переваги зазвичай закінчуються, після чого починаються проблеми.
Недоліки дропшиппінгу
Мінуси дропшиппінгу слід знати заздалегідь, щоб потім не пошкодувати про прийняте рішення. До їх числа належать:
- Неможливість контролювати якість товарів, яка залежить тільки від постачальника. Відправлений клієнту товар може мати дефект або бути погано запакований. У цьому випадку вам доведеться самому нести відповідальність за скарги і негативні відгуки покупців.
- Складнощі з платіжними системами. Перераховані кошти здатні зависнути на певний час на рахунку, що призведе до проблем і знизить стабільність бізнесу.
- Юридичні моменти. Для легальної роботи необхідне оформлення ТОВ або ІП, що вимагає додаткового часу і грошових вкладень.
- Суперечки з клієнтами. При використанні дропшиппінгу вирішувати суперечки з покупцями нелегко. Через відсутність відео товару, його фото або інших доказів, вам, швидше за все, не вдасться довести свою правоту.
Чому варто віддати перевагу товарній партнерці?
Незважаючи на гадану привабливість дропшиппінгу, багато хто віддає перевагу використанню товарних партнерок. У дропшиппінгу безліч підводних каменів – проблеми з платежами і поверненням товарів тощо. При використанні товарної партнерки ці складнощі відсутні, менше ризиків і вищі заробітки.
Переваги товарної партнерки порівняно з дропшипінгом
Віддавши перевагу товарній партнерці, ви уникнете багатьох проблем. Ви не будете хвилюватися, де закупити продукцію і як її зберігати, зумієте повністю зосередитися на її продажах і просуванні. Ця схема простіша і зрозуміліша – скільки клієнтів залучили, стільки грошей і заробили, без жодних несподіванок.
Пам’ятайте: запорукою успіху в будь-якому бізнесі є: гідна якість товарів, високий рівень сервісу, грамотний маркетинг. Використовуючи товарну партнерку, ви зможете всі зусилля зосередити на виконанні перерахованих вище завдань замість того, щоб витрачати час на розв’язання проблем із закупівлями, зберіганням товарів, їхньою доставкою клієнтам.
Висновок
Добре заробити за допомогою власного інтернет-магазину цілком можливо. Але само собою це не станеться. Для досягнення успіху в цій галузі вам доведеться витратити гроші, час і докласти зусиль. Важливо визначити, що саме потрібно вашим клієнтам, постійно застосовувати різні підходи до дизайну, реклами, вибору продукції.
Перед створенням інтернет-магазину оцініть можливості, що надаються партнерськими програмами. Їхнє використання є менш витратним – вам не доведеться займатися розробкою сайту та бухгалтерією, реєструвати ТОВ чи ФОП, відкривати банківські рахунки, довго очікувати надходження виплат.
Вкладення грошей, які мали бути витрачені на відкриття інтернет-магазину, в рекламу з метою просування партнерських офферів здатне принести більш високий прибуток. Перед остаточним рішенням вивчіть можливі варіанти і тверезо оцініть власні ресурси. Це допоможе вам зробити правильний вибір.