Що це таке донорство яйцеклітини

Содержание

У деяких випадках для екстракорпорального запліднення потрібна донорська яйцеклітина. Це необхідно, якщо аваріальний резерв жінки виснажений і вона не має яєчників і власних статевих клітин. Зупинити бажання жінки стати матір’ю досить складно, і в більшості випадків рада лікаря про використання донорських яйцеклітин https://lvivyanka.info/uk/articles/anonimne-donorstvo-yajczeklityn приймається пацієнткою.

Що таке донорство яйцеклітин?

При деяких видах жіночої безплідності бажаної вагітності можна досягти лише шляхом екстракорпорального запліднення з використанням донорських ооцитів. Донорство яйцеклітин або донорство включає один із етапів екстракорпорального запліднення: статеві клітини беруться у жінки-донора, запліднюються в лабораторних умовах та імплантуються в матку жінки-реципієнта. Донорство ооцитів – це процедура отримання статевих клітин від жінки-донора для медичних цілей (ЕКО). Усі права та обов’язки донора регулюються Наказом Міністерства охорони здоров’я Російської Федерації № 107 від 30 серпня 2012 року. Жінка-донор укладає договір зі спеціалізованою медичною установою та підписує свою згоду на всі діагностичні та лікувальні процедури: аналіз, обстеження, гормональну стимуляцію яєчників, пункцію фолікулів.

Як стати донором яйцеклітини?

Для отримання цього документа жінка заповнює спеціальну форму та надає свою недавню фотографію. Ці дані зберігатимуться у суворій конфіденційності. Фотографія дозволяє відібрати потенційних донорів та реципієнтів, що найбільш підходять за зовнішніми ознаками.

На першому прийомі лікар обговорить стан вашого здоров’я та проведе огляд та УЗД, щоб оцінити загальний стан здоров’я та стан яєчників. На наступному прийомі у лікаря ви здасте аналізи крові та мазок для подальшого обстеження. Після отримання результатів тесту ви зустрінетеся з психологом, який проведе психологічний аналіз та обговорить із вами психологічні аспекти донорства. Потім підбираються потрібні одержувачі. Після цього ви можете почати брати участь у програмі.

Вся інформація про програму донорства зберігається у сховищі головного лікаря.
Пара, яка отримала ваші яйцеклітини, підпише заяву про те, що вони зобов’язуються не ідентифікувати донора яйцеклітин і розуміють, що між ними чи їхньою дитиною та вами не може бути жодних подальших контактів. Вони не знатимуть вашого імені. Однак їм буде надана загальна інформація про вашу вагу, зростання, зовнішність, національність та сімейну історію захворювань.

Як донору, скільки разів я можу здавати свої яйцеклітини?

У Росії Міністерство охорони здоров’я не має рекомендацій з цього питання, оскільки довгострокових побічних ефектів від донорства яйцеклітин немає. У нашій практиці ми дотримуємося рекомендацій Американського товариства репродуктивної медицини, згідно з якими донор може здавати свої яйцеклітини не більше шести разів.

Related posts