Коли потрібні корекційні заняття з психологом?

Содержание

Дитяча психіка відповідає за розвиток організму дитину. Проте вона дуже тонка та чутлива порівняно з психікою дорослих. Її порушення можуть викликати навіть незначні зовнішні впливи. Інколи дитині буває навіть важко освоїти емоційний, психологічний та розумовий розвиток одночасно. Підтримкою в такому випадку можуть стати корекційні заняття з кваліфікованим психологом, який добре знається на особливостях дитячої психіки. Допомога фахівця також може знадобитися при різних відхиленнях чи проблемах, з якими дитина не може впоратися самостійно.

Коли необхідні корекційні заняття?

Корекційні заняття з психологом можуть бути корисні для дітей в різних життєвих ситуаціях. Ось деякі з причин, коли може виникнути потреба в заняттях з кваліфікованим фахівцем:

  1. Емоційні та психологічні труднощі. Якщо дитина проявляє занадто сильну або неадекватну емоційну реакцію, має проблеми, пов’язані зі стресом, тривожністю, депресією або іншими психологічними труднощами, заняття з психологом можуть допомогти їй впоратися зі своїми емоціями та відчуттями, навчитися ідентифікувати їх та правильно реагувати на подразники.
  2. Соціальні труднощі. Якщо дитина має проблеми в спілкуванням, встановленням контактів з ровесниками, адаптацією до нових середовищ (наприклад, у школі), робота з психологом може допомогти їй розвинути соціальні навички та покращити взаємодію з іншими.
  3. Поведінкові труднощі. Якщо дитина проявляє агресію, неслухняність, негативне поводження, корекційні заняття здатні сприяти розумінню причин цих поведінкових труднощів та надати інструменти для їх подолання.
  4. Адаптація до змін. Сімейні переїзди, розлучення батьків, народження братика чи сестрички, інші значні зміни в житті можуть викликати стрес у дитини. Психолог здатний допомогти дитині впоратися з суттєвими змінами в житі без негативних наслідків.
  5. Навчальні труднощі. Якщо дитина має труднощі з навчанням, низьку самооцінку або страх перед навчанням, психолог може надати підтримку та вказівки щодо розв’язання цих проблем.
  6. Розвиткові відхилення. Діти з відхиленнями в розвитку, такими як аутизм чи синдром дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ), можуть скористатися індивідуальними корекційними підходами для стимуляції всебічного розвитку.
  7. Травми або втрати. Після травматичних подій або втрати близької людини дитині може бути складно справлятися зі своїми почуттями. Психолог здатний надати підтримку та допомогти впоратися зі стресом, переживаннями.

Важливо розуміти, що кожна дитина унікальна, і те, коли потрібні корекційні заняття з психологом, може варіювати залежно від особистості до особистості. Батькам слід звертатися за допомогою, якщо вони помічають будь-які зміни в психологічному стані чи поведінці своєї дитини, які викликають тривогу. Визначити необхідність роботи з психологом вдається після діагностики. Детальніше про корекційні заняття з психологом можна дізнатися за посиланням  https://dvclinic.com.ua/uk/services/correction/.

Як проходять корекційні заняття з психологом?

Робота психолога направлена на соціально-емоційний розвиток дитини. Програма корекційних занять складається для кожної дитини окремо. При цьому обов’язково враховуються наявні проблеми психічного розвитку, емоційні, соціальні, навчальні чи інші труднощі. Важливу роль також відіграють побажання батьків та результати проведеної діагностики.

В Центрі нейрофізіології Development Clinic https://dvclinic.com.ua/uk/ корекційні заняття з маленькими дітьми проводяться в ігровій формі. Для старших дітей застосовується «академічна» подача матеріалу, проте постійна зміна діяльності не дозволяє їм втомитися чи занудьгувати під час роботи з психологом. Необхідну кількість занять фахівець визначає індивідуально, адже у кожного пацієнта корекція психологічного стану відбувається в своєму темпі.

Related posts